Chaloupka – letní tábor 2021

čtvrtek 1.7. – pondělí 5.7. 2021

 

Letos opět pořádáme Chaloupku pro malé děti. Bude se konat 1.7. – 5.7. 2021 v Kostelním Vydří. Je určena pro děti ve věku od 5 do 7 let.

Kontaktovat můžete hlavního vedoucího Martina Vavrušku.

Tel: 776 226 148

Email: chaloupka.vydri@gmail.com

Cena: 1000 Kč

 

 


Námořníci pozor, zvednout kotvy, vyplouváme!

Takto jsme letošní rok zahájili náš tábor pro nejmenší děťi ,,Chaloupka“ v Kostelním Vydří, kterou pořádá Katolický dům Dačice. Jako námořníci jsme se hrdě vydali na plavbu. Bohužel kvůli velkým bouřkám, kterých se letos vyskytlo neobvykle mnoho, jsme ztroskotali v neznámé zemi. Při prozkoumávání pro nás dosud nevídané krajiny jsme narazili na smutného náčelníka indiánského kmene Inuitů.

Náčelník se nabídl, že nám pomůže opravit naší loď, abychom se mohli vrátit domů. Výměnou za to, že my mu pomůžeme najít ukradený totem, který je duší indiánské vesnice. Nebylo to nic jednoduchého, museli jsme se prvně naučit být indiány. Děti projevily velkou trpělivost při výrobě teepee, indiánského oblečení a indiánské čelenky. Dále se děti musely podrobit těžkým zkouškám z přesnosti, stopování divé zvěře a poznávání rostlin či bylin. Učili jsme se šamanský tanec, indiánskou řeč a znalost indiánských piktogramů.

Děti se všemu velmi rychle naučily a stali se z nich praví indiáni. S Boží pomocí se nám podařilo každý den nalézt jednu část z ukradeného totemu. Když se nám podařilo najít i ten poslední kousek, naše loď byla opravena a my se mohli s radostí vrátit domů, kde na děti již čekali rodiče. Společně s nimi jsme si na rozloučenou upekli buřty. Nebojte, náčelník na děti nezapomněl. Zanechal všem velkou odměnu. Indiánům i námořníkům nazdar! Těšíme se opět za rok.

Také děkujeme všem našim podporovatelům i městu Dačice za přízeň. Váš věrný tým chaloupkářů.

Napsala: Simona Komárová